435
1409294

Ed Paschke

(USA, 1939-2004)
Utropspris
200 000 - 300 000 SEK
19 400 - 29 100 EUR
22 200 - 33 300 USD
Klubbat pris
240 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Chef konstavdelningen, Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Ed Paschke
(USA, 1939-2004)

"Onionskin"

Signerad E. Paschke och daterad 71 a tergo. Duk 127,5 x 178 cm.

Proveniens

Galerie Bonnier, Genève.
Deson-Zaks Gallery, Chicago/Robert B Mayer Collection.
Privat samling, Genève.

The Ackland Art Museum, The University of North Carolina at Chapel Hill.