441
1429704

Bjarne Melgaard

(Norge, Född 1967)
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
16 600 - 19 000 EUR
19 000 - 21 700 USD
Klubbat pris

Louise Wrede
Louise Wrede
Chef konstavdelningen, Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Bjarne Melgaard
(Norge, Född 1967)

"Untitled (Kermit as Tyrannosaurus Rex, Jurassic Park)"

Signerad Bjarne Melgaard och daterad 2010 a tergo. Duk 200 x 200 cm.

Proveniens

Lars Bohman Gallery, Stockholm.
Stockholms Auktionsverk, Nutida 2014, kat nr. 56.
Privat samling, inköpt från ovan.

Konstnär