442
1420879

James Brown

(USA, 1951-2020)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Chef konstavdelningen, Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
James Brown
(USA, 1951-2020)

Untitled

Signerad James Brown och daterad 1985 NY a tergo. Delvis glaserad keramik 55 x 44 cm.

Proveniens

Anders Tornberg Gallery, Lund.