452
1390639

David Rosén

(Sverige, 1910-1993)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 420 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
David Rosén
(Sverige, 1910-1993)

"Berga", pall, Nordiska Kompaniet 1930-40-tal.

Furu, närmast oval sits, 39,5 x 35 cm, höjd 40,5 cm.

Smärre slitage och märken.