456
1431570

Bertil W. Behrman

(Sverige)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
24 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Bertil W. Behrman
(Sverige)

fåtölj, modell "233" i serien Presens, AB Engens Fabriker, Sverige 1950-tal.

Stomme i japansk ek, sits klädd i cognacsfärgat läder, brickmärkt ENGEN, höjd 77 cm, sitthöjd 38 cm.

Omklädd. Smärre slitage.