510
1418820

John-E Franzén

(Sverige, 1942-2022)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Lena Rydén
Lena Rydén
Senior specialist konst
+46 (0)707 78 35 71
John-E Franzén
(Sverige, 1942-2022)

Två landskap från Östra Tommarp

Signerade och daterade 1997 a tergo. "Tommarps kvarn" och "Bron över Tommarpsån". Vardera duk 12,5 x 18 cm.

Proveniens

Lars Wetterling Collection.