520
1418835

Erich Brauer

(Tyskland/Israel, 1895-1942)
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 780 - 5 730 EUR
5 420 - 6 510 USD
Klubbat pris
50 000 SEK
Lena Rydén
Lena Rydén
Senior specialist konst
+46 (0)707 78 35 71
Erich Brauer
(Tyskland/Israel, 1895-1942)

"Bird on the hand"

Signerad Brauer. Blandteknik, bladstorlek 30 x 22 cm.

Proveniens

Galleri 3+2, Paris.
Lars Wetterling Collection.

Galerie d'Halluin, Düsseldorf, "Erich Brauer", 1971.