1017
1428962

Vas, brons. Qingdynastin, 1700-/1800-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
532 - 710 EUR
556 - 741 USD
Klubbat pris
5 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Arkaiserande modell i balusterform med dekor i relief av taothiemaskar och ett band med stiliserade fenixfåglar. Höjd 45 cm.

Skador, lagningar. Botten ersatt.