1085
1417301

Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
452 - 632 EUR
478 - 670 USD
Klubbat pris
5 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Droppformad med uppdragen hals, glaserad i en röd färg som drar mot celadon vid halsen. Höjd 22,5 cm.

Brättesspricka, krackelyr.