1084
1409637

Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
540 - 719 EUR
565 - 753 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Bukig med hög uppdragen hals, dekor i flambéglasyr. Höjd 23 cm.

Bränningsdefekt på insidan av halsen. Krackelyr. Fotringsnagg.