1089
1434902

Fat på ställ, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
361 - 542 EUR
383 - 574 USD
Klubbat pris
3 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Pressad dekor, efter metallform, turkosglaserad, nederdelen imiterar ett träställ. Höjd ställ 12,5 cm. Diameter fat 22,5 cm.

Ställ med bränningspricka. Fat med brättesspricka, nagg.