1092
1436041

Golvurna, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
903 - 1 360 EUR
957 - 1 440 USD
Klubbat pris

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterformad med qilindrakar på skuldran, samt hänklar i form av buddhistiska lejon. Rik dekor i famille rosefärger av figurscener från hovlivet. Höjd 59 cm.

Slitage, ifyllt nagg.