1093
1436049

Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 080 - 1 360 EUR
1 150 - 1 440 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterform med dekor i famillerosefärger, tre breda band med figurscener från hovlivet växlas med band med rundlar och antikviteter. Höjd 60 cm.

Slitage.