1101
1411182

Bordslampor, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
368 - 552 USD
Klubbat pris
6 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Genombruten dekor samt målad dekor av dyrbara ting i famille rosefärger. Höjd vas/perukstock 28,5 cm. Mått med montering 38 cm.

Spricka.

Proveniens

Ingemar Dahlberg Collection

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
105 000

ditt bud
100 000

ditt bud
Aktuellt bud:
105 000 SEK