Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
1104
1421348

Ytterfoder, ett par, porslin. Kina, 1900-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
388 - 581 EUR
443 - 665 USD
Klubbat pris
7 500 SEK
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75

Dekor i famille rose samt relifer med bambu och lingzhisvampar. Reserver innehållande olika landskapsmotiv. Dräneringshål. Höjd 15 cm. Öppningens mått 15 x 12,5 cm. Bär Qianlongs märke.

Ett ytterfoder med spricka och nagg.