1116
1428957

Skål, porslin. Kina, 1900

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
361 - 542 EUR
383 - 574 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02
Skål, porslin. Kina, 1900

Med Chenghuas märke i botten inom dubbla ringar. Dekor runt om med gudomar och kinesiska tecken. Diameter 14 cm.

Slitage.

Tilläggslista

1900-tal.