1115
1443887

Skål, porslin, Transition, 1600-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
532 - 710 EUR
556 - 741 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75

Jiajings märke inom dubbla cirklar. Dekor i underglasyrblått med motiv av vindruvsklasar. Höjd 5,5, diameter 17 cm.

Slitage.