113
1423150

Konsolur, av Thomas Hally London, omkring år 1700, Barock, fodral Sverige 1700-talets mitt, Rokoko.

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 410 - 6 620 EUR
4 600 - 6 910 USD
Klubbat pris
50 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Ur med klockspel, fyra uppdragningar. Tolv melodier, med slag varje kvart. Fodral i grönt med förgyllda detaljer. Dekorerad med rocaille. Höjd 102, bredd 50 cm. Vev och nyckel medföljer.