Byrå, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Sengustaviansk.
Fanerad i mahogny. Dekor och lister av mässing. Förkroppad front, tre lådor. Översta lådan med inredning. Skiva av röd kalksten. Längd 101, bredd 54, höjd 85 cm. Nyckel medföljer.
×
Logga in
Kunde inte logga in