232
1422177

Åkdyna, trensaflossa / halvflossa, ca 108 x 45 cm, sydvästra Skåne, omkring 1790-1825

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 420 - 1 710 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75

Röd slätvävd botten med knutet polykromt mönster av tre sammanhängande medaljonger och romber

Slitage. Skador.