294
1437391

Matta, semiantik, Ghom, ca 318 x 233 cm

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 590 - 1 770 EUR
1 660 - 1 840 USD
Klubbat pris
19 000 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Stort polykromt randmönster med botheslingor. Röd huvudbård med växtranka.

Något slitage, smärre fläckar. Långsidorna med obetydliga skador och trampveck.