328
1409459

Glasservis, 57 delar. Kosta, Odelberg, tidigt 1900-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
30 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Etsad, slipad och förgylld dekor efter gustaviansk modell. Bestående av; 13 vinglas, höjd ca 13,5 cm. 15 vitvinsglas, höjd ca 12 cm. 15 dessertvinsglas, höjd ca 11,5 cm. 14 likörglas, höjd 9,5 cm.

Ngt nagg. Slitage.