374
1416706

Fat, porslin. Royal Copenhagen, 'Fauna Danica', Danmark, 1900-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Ovalt med målad och förgylld dekor föreställande en mård. Märkt med modellnummer 3520. Latinsk benämning Mustella martes. Längd 46 cm

Obet slitage.