626
1408083

Ludvig Frid

(Sverige, 1855-1909)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962
Ludvig Frid
(Sverige, 1855-1909)

"Änglar"

Signerad Ludvig Frid. Duk 48 x 63 cm.

Proveniens

Tandläkare Hjalmar Odevall, Växjö.
Därefter i arv till nuvarande ägare.

"Konst i Svenska Hem", band 6, upptagen under samling 501. Tandläkare Halmar Odevall, Växjö.