747
1437102

Olof Hermelin

(Sverige, 1827-1913)
Utropspris
8 000 SEK
706 EUR
737 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962
Olof Hermelin
(Sverige, 1827-1913)

"Skidåkande gubbe på väg"

Signerad O Hermelin. Duk 29 x 50 cm.

Proveniens

Jägmästare David Hultmarks samling, Saltsjöbaden.

"Konst i svenska hem", del II, samling nr 373: David Hultmark, Källvägen 2, Saltsjöbaden, s. 248.