765
1401391

Gilbert William Gaul

(USA, 1855-1919)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962
Gilbert William Gaul
(USA, 1855-1919)

Landskap med flod

Signerad G.G. och daterad 1878. Duk 14 x 24 cm.

Proveniens

John H. Meeker konsthandel, New York.
Privat samling, Sverige.