800
1396057

Benjamin Constant

(Schweiz, 1845-1902)
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
11 000 - 13 200 EUR
11 500 - 13 800 USD
Klubbat pris
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962
Benjamin Constant
(Schweiz, 1845-1902)

Beduiner

Signerad Benjamin Constant. Duk 100 x 151 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner AB, Höstauktionen 1942, kat. nr 45, avbildad plansch 9.
Privat samling, Stockholm.