856
1411322

Fat, porslin. Qing dynasty, omkring år 1700.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 100 - 1 370 EUR
1 170 - 1 460 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor av träd samt trädgårdsklippa i färgerna, aubergine, grönt och blått mot en guld grund. Frånsidan med tre kvistar. Diameter 15 m.

Fotringsnagg, möjligen slipad undersida.

Proveniens