874
1411353

Vas med lock, famille noire. Qing dynastin, 1700-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
361 - 542 EUR
383 - 574 USD
Klubbat pris
6 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterform med lockknopp i form av fohund. Dekor i famille noirefärger med blommande körsbärsträd mot svart grund. Höjd 27 cm.

Glasyrsläpp.

Proveniens