875
1411357

Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
457 - 640 EUR
485 - 680 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

S.k. double gourd-form med uppdragen hals, insidan i ge-glasyr, utsidan i en svartgrön glasyr. Foten grönglaserad. Höjd 13,5 cm.

Mista. Nagg. Krackelyr. Spricka i botten.

Proveniens