941
1422807

Rökelskar, tripod. Kina, 1600-/1700-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
366 - 548 EUR
388 - 583 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Tripod med maskaronhänklar, glaserad i brunsvart glasyr. Höjd 8 cm. Längd 13,5 cm.

Slitage.

Proveniens