940
1422800

Rökelsekar, keramik. Mingdynastin (1368-1644).

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
903 - 1 360 EUR
957 - 1 440 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Tripod med dekor i celadonfärg. Diameter 31 cm.

Krackelyr, sprickor. Mistor. En fot lagad.

Proveniens