947
1422811

Vas, porslin. Sen Qingdynasti med Qianlongs märke.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
452 - 632 EUR
478 - 670 USD
Klubbat pris
5 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterformad med utsvängd mynning, dekor i famille rosefärger med motiv av av blommor, s.k. mille fiori. Höjd 33,5 cm.

Slitage.

Proveniens