994
1441339

Altartäcke, broderat och fodrat siden. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Horisontell panel borderad med guldbeklädd tråd av femkloade drakar jagandes den flammande pärlan ovan vilda vågor och klippformationer. Fodrad med gult tyg. Mått 100x167 cm.

Slitage, skador.