Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
179
1475130

Miriam Bäckström

(Sverige, Född 1967)
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
975 - 1 460 EUR
1 130 - 1 700 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Miriam Bäckström
(Sverige, Född 1967)

"Dödsbo #2", 1996

Signerad Miriam Bäckström och daterad 1996 och numrerad 1/3 a tergo. Cibachrome monterad på dibond 50 x 50 cm.