Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
265
1447541

Sigrid Sandström

(Sverige, Född 1970)
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
4 870 - 6 820 EUR
5 660 - 7 930 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Chef konstavdelningen, Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Sigrid Sandström
(Sverige, Född 1970)

"Utan titel"

Signerad Sigrid Sandström och daterad 2015 a tergo. Akryl på duk 194 x 152 cm.

Proveniens

Galleri Thomas Wallner, Simris.
Relocating – a Private Collection of Nordic Contemporary Art, Sweden.

Galleri Thomas Wallner, Simris, "Sigrid Sandström", 5 september - 11 oktober 2015.