Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
266
1447810

Håkan Bengtsson

(Sverige, Född 1965)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 950 - 2 440 EUR
2 270 - 2 830 USD
Klubbat pris
28 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Chef konstavdelningen, Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Håkan Bengtsson
(Sverige, Född 1965)

"Utan titel"

Signerad Håkan Bengtsson och daterad 1997 a tergo. Olja på duk 180.5 x 181 cm.

Proveniens

Galleri Magnus Åklundh, Lund.
Dan-Ola Larsson Collection.
Bukowski Auktioner, Stockholm, 2022.
Relocating – a Private Collection of Nordic Contemporary Art, Sweden.