Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
417
1466717

Erró (Gudmundur Gudmundsson)

(Island, Född 1932)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 900 - 4 870 EUR
4 530 - 5 660 USD
Klubbat pris
44 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Chef konstavdelningen, Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Erró (Gudmundur Gudmundsson)
(Island, Född 1932)

Utan titel

Signerad Erró och daterad 1993 a tergo. Olja på duk 46 x 33 cm.

Proveniens

Gåva från konstnären till tidigare chef för Konsthallen i Lund Marianne Nanne Bråhammar.
Därefter i gåva till nuvarande ägare.