106
1456226

Sandro Vacchetti, tillskriven, skulptur, Essevi, Turin, Italien. 1900-talets mitt.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Fajans, glaserad i färger med dekor av maskerad kvinna med apa, målad signatur "ESSEVI" MADE IN ITALY No 88 samt ristat G24 38. 28 x 32 cm.

Obetydliga glasyrnagg.