127
1469400

Carl Dangel

(Sverige)
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
4 370 - 6 120 EUR
4 610 - 6 450 USD
Klubbat pris
48 000 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58
Carl Dangel
(Sverige)

matta, rölakan, ca 507 x 138 cm, signerad CD.

Sverige omkring 1900-talets mitt. Grön- och blåmelerad randmönstrad botten med polykroma geometriska figurer.