127
1469400

Carl Dangel

(Sverige)
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
4 740 - 6 640 EUR
5 430 - 7 600 USD
Klubbat pris
48 000 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58
Carl Dangel
(Sverige)

Matta, rölakan, ca 507 x 138 cm, signerad CD.

Sverige omkring 1900-talets mitt. Grön- och blåmelerad randmönstrad botten med polykroma geometriska figurer.