Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
180
1457584

Elsa Gullberg

(1886-1984)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 460 - 1 750 EUR
1 700 - 2 040 USD
Klubbat pris

Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58
Elsa Gullberg
(1886-1984)

Elsa Gullberg , sannolikt, matta, gobelängteknik, ca 236 x 167 cm, ej signerad.

Sverige. 1940-tal. Polykromt viggmönster.

Smärre slitage, fransar saknas.