331
1469386

David Rosén

(Sverige, 1910-1993)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris
46 000 SEK

Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69
David Rosén
(Sverige, 1910-1993)

Pall, "Berga", Nordiska Kompaniet 1930-40-tal.

Oval sits. Längd 39,5 cm, höjd 41 cm.

Smärre slitage.