Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
448
1474666

Hans-Agne Jakobsson

(Sverige, 1919-2009)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 450 - 1 940 EUR
1 660 - 2 220 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Hans-Agne Jakobsson
(Sverige, 1919-2009)

Vägglampor 1 par, Hans-Agne Jakobsson, AB, Markaryd 1950-60-tal.

Skärm och arm i mässing, väggfäste i teak, en etikettmärkt Hans-Agne Jakobsson, AB, Markaryd, skärmens höjd 22 cm, djup mot vägg ca 40 cm.

Repor och smärre slitage.