1014
1470931

Skål, cloisonné och silver. Japan, 1900-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
20 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Märke i botten. Dekor av näckrosor mot turkos fond. Silverskodd kant. Diameter 21,5 cm. Japansk trälåda medföljer. Mått 18x26,5x26,5 cm.

Sprickor.

Proveniens