110
1482979

Väggpendyl, märkt Balthazard a Paris, Frankrike 1700-talets andra hälft, Louis XV.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
36 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons. Dekor med eklöv, blommor aoch akantus. Vitemaljerad urtavla märkt: Balthazard a Paris ( flertalet urmakare verksamma på 1700-talets slut.). Senare urverk. Höjd 66, bredd 36 cm. Pendel och nyckel medföljer.