1137
1466833

Penselbad, två stycken, bergkristall. Kina, sen Qingdynasti/1900-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

En skuren som en fingerscitron, längd 9,5 cm. Ett skulpterat träställ medföljer. En skuren som en pärsika, längd 8 cm. Skulpterat träställ medföljer.

Naturliga inneslutningar och schatteringar i stenen.

Proveniens

Property of a Swedish Collector.