1323
1460516

Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
28 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i fortlöpande lotusslingor i underglasyrblått. Botten med artemisialöv samt fyra symboler. Diameter 35,5 cm.

Mistor, nagg.

Proveniens

Property of a Swedish private Collection.

Label from Geoffrey Waters, London SW3 4PW.