1325
1458407

Urna, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
368 - 552 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Traditionell form med dekor i underglasyrblått med reserver dekorerarde med antikviteter och dyrbara ting mot en blombeströdd s.k. cracked ice dekor. Höjd 17 cm. Höjd med medföljande trälock och träställ 24 cm.

Nagg.

Proveniens

Property of a Swedish private Collection.