133
1460708

Bordspendyl, Frankrike 1800-talets första del, Empire.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons. Motiv med hyllning till Vergilius litterära verk: Les Georgiques Leneide. Höjd 50, längd 31 cm. Nyckel och pendel medföljer.

Proveniens

Sövdeborg slott, Sjöbo, Skåne