335
1458289

Skål, lergods, Nishapur eller Samarkand, Iran eller centala Asien, 1700-tal

Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
190 - 285 EUR
217 - 326 USD
Klubbat pris
3 000 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Diameter 23 cm.

Restaurerad, nagg.